DARMOWA DOSTAWA WSZYSTKICH PRODUKTÓW

Zabudowy koszy - osłona na kosze na śmieci, śmietniki

Zabudowy koszy to trwałe i estetyczne elementy małej architektury, które doskonale sprawdzą się na każdej prywatnej lub firmowej posesji. Estetyczna obudowa kosza na śmieci pozwala sprytnie osłonić przed postronnymi osobami pojemniki na odpady, które po latach użytkowania często są zniszczone, odrapane, prezentują się niezbyt elegancko i nie warto ich eksponować. Nasze zabudowy śmietników pomagają szybko i bezproblemowo stworzyć schludne oraz bezpieczne miejsca przeznaczone do segregacji i składowania odpadów komunalnych. Nowoczesna osłona na kosze na śmieci chroni pojemniki przed przypadkowym wywróceniem przez wiatr, zwierzętami, deszczem oraz odbarwieniami spowodowanymi przez słońce.

W naszej ofercie dostępne są zabudowy koszy o pojemności 120 oraz 240 l, wykonane z grubej ocynkowanej blachy, w uniwersalnym kolorze szarego antracytu, który dobrze będzie pasował do każdej elewacji budynku. Zależy Ci, aby osłona na kosz na śmieci idealnie komponowała się ze stylistyką Twojej posesji? Możemy wykonać kolorową obudowę. Śmietnik przestanie wtedy szpecić starannie dopracowaną architekturę. Sprawdź dostępne modele oraz możliwości konfiguracyjne i dobierz praktyczną zabudowę.

Zabudowa pojemników na śmieci - obudowa kosza

Polecane produkty

Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 120l-2 Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 120l-2
Cena:

1 749,00 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 749,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 240l-2 Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 240l-2
Cena:

1 949,00 zł

Cena regularna: 1 999,00 zł

Najniższa cena: 1 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 120l-4 Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 120l-4
Cena:

3 099,00 zł

Cena regularna: 3 199,00 zł

Najniższa cena: 3 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 240l-4 Zabudowa koszy na śmieci metal Premium antracyt 240l-4
Cena:

3 549,00 zł

Cena regularna: 3 599,00 zł

Najniższa cena: 3 549,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

darmowa-dostawa-produktu

polski-produkt-gwarancja-jakości-zabudowy-koszy

Zabudowa pojemników na śmieci – co to jest?

Zabudowa pojemników na śmieci to konstrukcja wykonana z trwałych materiałów, która pozwala ukryć plastikowe kosze i uchronić je przed przewracaniem czy zniszczeniem. Stanowi funkcjonalne rozwiązanie ułatwiające organizację selektywnej zbiórki odpadów, dzięki czemu wspiera postawę ekologiczną.

Nowoczesna obudowa śmietników najczęściej ma podobną zasadę działania. Osłona posiada klapę otwieraną w górę, do której przymocowuje się pokrywę kosza. Dzięki temu wystarczy otworzyć obudowę, aby jednocześnie unieść w górę pokrywę pojemnika i wyrzucić odpady. Od frontu zabudowa na kosze na śmieci posiada otwierane drzwiczki, które pozwalają wyjechać koszem i usunąć jego zawartość.

Osłona na kosze na śmieci – dlaczego warto ją wykorzystać?

Estetyczna osłona na kosze na śmieci nie tylko poprawia wygląd posesji. Jednocześnie stanowi doskonałą ochronę i sposób na utrzymanie koszy w czystości. Dzięki niej plastikowe pojemniki są chronione przed deszczem i nadmiernym nagrzewaniem się, które mogłoby przyspieszyć proces rozkładu odpadów organicznych i spowodować blaknięcie kolorowego kosza. Domek na kosze na śmieci chroni przed nieprzyjemnym zapachem, który (zwłaszcza latem) mógłby pojawić się w miejscu składowania odpadów biodegradowalnych i zmieszczanych. Tak zabezpieczone kosze nie przyciągają zwierząt (dzikich ptaków, kotów, szczurów).

Zabudowy śmietników – gdzie warto je wykorzystać?

Zabudowy śmietników sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się plastikowe kosze do segregacji śmieci.

Mogą w nie zainwestować właściciele:

 • domów jednorodzinnych,
 • restauracji, kawiarni, pizzerii i innych lokali gastronomicznych,
 • sklepów,
 • hoteli i pensjonatów,
 • gospodarstw agroturystycznych,
 • magazynów,
 • firm produkcyjnych, usługowych lub handlowych prowadzonych na własnych posesjach.

Estetyczne zabudowy koszy na śmieci pojawiają się również przy blokach wielorodzinnych oraz w przestrzeni publicznej.

Zabudowa pojemników na śmieci – gdzie ją ustawić?

Na prywatnych podwórkach oraz posesjach firm czy lokali usługowych zabudowa pojemników na śmieci najczęściej ustawiana jest na linii ogrodzenia. Znajduje się wtedy blisko budynku, z którego wyrzucane są odpady, a w terminie wywozu śmieci przez firmę komunalną można szybko przeciągnąć kosze poza posesję skąd zostaną odebrane.

Najlepiej, aby zabudowa na kosz na śmieci znalazła się na utwardzonym gruncie i tuż przy chodniku. Jej estetyczny charakter sprawia, że nie będzie zaburzać architektury ogrodu. Z powodzeniem można ją obsadzić roślinami (np. wysokimi trawami lub żywopłotem) i pozostawić jedynie wąską ścieżkę zapewniającą dostęp podczas odbioru odpadów.

Zabudowa koszy na śmieci – jak dobrać idealną konstrukcję?

Idealna zabudowa koszy na śmieci powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna oraz dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Podczas doboru osłony warto wziąć pod uwagę:

 • pojemność – musi być dostosowana do pojemności wykorzystywanych pojemników na odpady,
 • sposób otwierania – najwygodniejsze są konstrukcje z pokrywami otwieranymi w górę razem z klapą koszy,
 • ilość wykorzystywanych pojemników – w sprzedaży dostępne są zabudowy na kosze pojedyncze oraz wielomodułowe. Wszystko zależy od ilości pojemników wykorzystywanych do segregacji śmieci.

Zabudowy koszy i śmietników – dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

W ofercie firmy Ezabudowy dostępne są wysokiej jakości zabudowy koszy i śmietników wykonane z mocnych profili z blachy ocynkowanej ogniowo (w standardzie powierzchnia jest pomalowana proszkowo na szary antracyt). Wszystkie osłony są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, trwałe i estetycznie wykonane. Są proste w obsłudze i czyszczeniu, nie wymagają konserwacji. Solidne konstrukcje posiadają otwory w dolnych listwach, które pozwalają przytwierdzić obudowy do podłoża. Polecamy standardowe zabudowy koszy o pojemności 120 i 240 l.

bezpieczne - zakupy

Bezpieczne zakupy

konkurencyjne - ceny

Konkurencyjne ceny

zwrot - towaru

14 dni na zwrot towaru

klient - sklepu

Przyjazne podejście do klienta

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl